دستور العمل امضای الکترونیکی صورت جلسات دفاع از کارشناس تا داور

۲۰ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۰ کد : ۳۹۶۴ راهنماهای کارمندان
تعداد بازدید:۵۹۵۷

مراحل امضای الکترونیکی صورت جلسات دفاع پروپوزال / دفاع دانشگاه تهران

 

جهت مشاهده فیلم آموزشی دستورالعمل امضای الکترونیکی صورت جلسات دفاع اینجا کلیک نمائید.

 

کد هویت موقت استاد داور-خارج از دانشگاه تهران تا دو سال اعتبار دارد.

*** پس از ورود اطلاعات اساتید داور -خارج از دانشگاه تهران از bpms.ut.ac.ir و دریافت کد هویت موقت، اطلاعات به طور خودکار وارد سامانه آموزش می شود.

نکته مهم ۱: در صورتیکه فرد قبلاً شناسه یکتای دانشگاه تهران را دریافت کرده باشد یا استاد دانشگاه تهران باشد، نیازی به طی کردن مراحل ا تا ۴ نمی‌باشد.
نکته مهم ۲: کارشناسان محترم در هنگام ثبت اطلاعات استاد داور خارج از دانشگاه تهران در bpms لطفاً ایمیل دانشگاهی ایشان را وارد نمایند. بعنوان مثال در صورتیکه استاد داور از دانشگاه شریف دعوت شده است ، ایمیل دانشگاه شریف ایشان در bpms ثبت شود.

نکته مهم ۳: برای اساتید خارجی (فاقد کد ملی) همچنان نمایندگان هویت موقت از فرم هویت موقت موجود در سامانه اتوماسیون استفاده نمایند و شماره پاسپورت این افراد را به عنوان مشخصه هویتی ثبت نموده و در دفعات بعد هم با استفاده از آن فرد را جستجو نمایند.
نکته شماره ۴: اگر استاد مدعو یا داور خارجی فارغ التحصیل دانشگاه می‌باشد لازم است مشخصات تماس وی در مشخصات دانشجویی وی در سامانه آموزش دانشگاه نیز کامل شود.
نکته شماره ۵: لطفاً ار ثبت شماره موبایل یا ایمیل خودتان برای شخص هویت موقت اجتناب نمائید. این کار تجاوز به حریم شخصی فرد تلقی می‌شود.

 

شکل ۱- مراحل دریافت شناسه یکتا

 

راهنمای فرآیند دریافت هویت موقت اساتید داور خارج از دانشگاه تهران

نکته مهم: در صورتیکه استاد قبلاً شناسه یکتای دانشگاه تهران را دریافت کرده باشد نیازی به تکمیل فرم و … ندارد.

راهنمای ایجاد درخواست:
۱- کارشناس آموزش / نماینده هویت موقت از طریق لینک زیر وارد سامانه دریافت هویت موقت اساتید داور خارج از دانشگاه تهران شوید:

https://bpms.ut.ac.ir

۲. در کارتابل روی دکمه درخواست جدید کلیک کنید. سپس در قسمت فرآیندهای پژوهشی، روی فرآیند "ثبت هویت داور خارجی" کلیک کنید.

شکل ۲- تکمیل اطلاعات

 

۳. اطلاعات فرد مورد نظر را در فرم وارد کنید. سپس روی دکمه ارسال کلیک کنید. بعد از ارسال سایر اطلاعات استاد از وب سرویس ثبت احوال فراخوانی و به طور خودکار در سامانه ثبت می‌شود، پس از بررسی اطلاعات تکمیلی، روی دکمه ارسال کلیک کنید.

شکل ۳- بررسی اطلاعات توسط وب سرویس ثبت احوال

 

اگر فرد مورد نظر قبلاً در سیستم ثبت شده باشد، پیام زیر را دریافت خواهید کرد. در این صورت روی دکمه ارسال کلیک کنید و اطلاعات فرد جدیدی را وارد بفرمائید.

شکل ۴-و ضعیت استاد در هویت موقت

 

۴. پس از ارسال فرم، بعد از بررسی اطلاعات توسط تأیید کننده، پیغام اطلاع رسانی را به یکی از حالات زیر دریافت خواهید کرد:

تأیید درخواست و ثبت هویت:

شکل ۵- ثبت هویت موقت

• عدم تأیید درخواست:

شکل ۶- عدم تأیید ثبت هویت موقت

وجود اشکال در اطلاعات وارد شده:

شکل ۷- عدم ثبت هویت موقت

 

در صورتی که داور قبلاً در سیستم وجود داشته باشد (چه تاریخ همکاری منقضی شده باشد چه نشده باشد)، پس از تکمیل اطلاعات، صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد:

‌‌

 

در غیر این صورت توسط کارشناس تأیید شده و ثبت خواهد شد:

روند تاییدات درخواست:

تکمیل فرم دریافت کد هویت موقت -> تأیید نماینده احراز هویت دانشگاه تهران -> ثبت کد موقت و ارسال ایمیل و پیامک به استاد داور -خارج از دانشگاه تهران

 

فلوچارت و نکات فرایند امضا الکترونیکی در فرایند دفاع سامانه آموزش (کارشناس)


۱- کارشناس آموزش، در مرحله آماده سازی مقدمات جلسه دفاع، (مرحله تشکیل پوشه دفاع-- گردش "--۷--")، را تا روز جلسه دفاع نزد خود نگه دارد و روز دفاع، حضور و غیاب اساتید مربوط انجام شود. بعد از بررسی اطلاعات اساتید نماینده تحصیلات تکمیلی و راهنما و داور و … در سیستم وارد نماید.
*نکته بسیار مهم در این گردش آن است که از وارد کردن نام و اطلاعات اساتید غایب در سامانه در این مرحله خودداری نمائید. تنها اساتید حاضر را در آیکون" مرحله ۶ "وارد نمائید تا درخواست جهت تأیید به ایشان ارسال شود. در مرحله بعد از تاییدات اساتید حاضر می‌توانید استاد غایب را نیز در سامانه ثبت نمائید.

شکل ۸- ثبت اساتید حاضر و عدم ثبت اساتید غایب در سامانه

 

۲- قابل ذکر است که کارشناس آموزش از قسمت آموزش- استاد-ثبت مشخصات و وضعیت- اطلاعات تکمیلی حق التدریس استاد، شماره حساب و نام بانک استاد داور و وضعیت استخدامی و سازمان مربوطه و مرتبه علمی را از منوی اطلاعات استاد، تب مرتبه علمی را نیز وارد نماید تا در همکاریهای بعدی نیاز به ورود اطلاعات نباشد.

 

۳- نماینده تحصیلات تکمیلی با ثبت درجه / نمره در دکمه می‌توانند درخواست را برای سایر اساتید ارسال کند.
۴- اساتید دیگر نیز با مشاهده دکمه صورت جلسه دفاع دانشجو را مشاهده و دکمه را کلیک نمایند.
۵- کارشناس آموزش ورود اطلاعات اساتید غایب و مشاهده و تأیید صورتجلسه: در این گردش لازم است در آیکون مرحله اول اطلاعات اساتید غایب وارد شود سپس با مشاهده و بررسی اطلاعات صورتجلسه درخواست را تأیید و ارسال نمائید.

نکته بسیار مهم:
دکمه برگشت جهت اصلاح:
در صورت وجود اشکال در نام اساتید حاضر در جلسه دفاع و یا اشکال در ثبت نتیجه

الف -اساتید فعالیت را اصلاح نموده (اساتید غایب فعلاً ثبت نشود)
ب -دکمه عدم تأیید را کلیک نمائید تا درخواست برای تأیید الکترونیکی نزد نماینده تحصیلات تکمیلی ارسال شود و سپس مجدد تاییدات توسط سایر اساتید انجام شود.
ج-بعد از تاییدات تمام اساتید که درخواست مجدد برای کارشناس اموزش ارسال می شود، می تواند اساتید غایب را وارد نماید.

۶- کارشناس آموزش درجه / نمره را در پردازش ثبت نمره که در فرایند موجود است وارد نموده و با مشاهده صورت جلسه دفاع و تأیید وی، متن صورت جلسه دفاع به اتوماسیون اداری ارسال و با امضای خودکار مدیر گروه / معاون آموزش دانشکده‌ی پردیس و امضای خودکار معاون آموزشی دانشکده / پردیس و ثبت خودکار به پرونده الکترونیکی دانشجو ارسال و ثبت می‌شود.

راهنمای نماینده تحصیلات تکمیلی و اساتید دیگر در تصاویر ذیل قابل مشاهده می‌باشد.

مرحله نماینده تحصیلات تکمیلی

شکل ۹- ثبت نتیجه جلسه دفاع توسط نماینده تحصیلات تکمیلی در توضیحات

 

مرحله تأیید اساتید دیگر شامل راهنما و مشاور و داور داخلی و داور خارجی در سامانه آموزش

شکل ۱۰- مشاهده صورتجلسه و تأیید اساتید

: مشاهده نمره نهایی و متن صورت جلسه دفاع

: مشاهده فایل پایان نامه و درصد همانندی و …دانشجو

: تأیید الکترونیکی صورت جلسه دفاع


( ۷ )