راهنمای ثبت ورود و خروج فراموش شده (تردد ناقص)

۱۴ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۰ کد : ۳۷۷۲ راهنماهای کارمندان
تعداد بازدید:۷۲۶۶

این راهنما بمنظور تشریح فرایند ارائه درخواست اصلاح ورود و خروج فراموش شده (تردد ناقص) تدوین شده است. درخواست اصلاح ورود و خروج فراموش شده، مجوزی است که به کاربر این امکان را می‌دهد در صورتی که در روز کاری برایش تردد ناقصی در سامانه ثبت شده است، درخواست اصلاح آن را به مدیر مربوطه اعلام نماید. لطفاً بمنظور تسریع انجام فرایند به نکات ابتدایی توجه نمائید و مراحل را با دقت انجام دهید.

نکته ۱

چنانچه در سامانه حضور و غیاب، به ازای هر ورود در هر روز کاری، یک خروج نیز ثبت شده باشد، تردد کاربر در آن روز کامل و بدون نقص است. در غیر این صورت تردد فرد از نظر سیستم ترددی ناقص خواهد بود. منظور از تردد ناقص، ترددی است که تعداد ورود و خروج ثبت شده برای کاربر در یک روز کاری، تعدادی فرد باشد. نمونه‌ای از یک تردد ناقص در شکل ۱ نشان داده شده است.

 

 

 

 

شکل ۱. مراحل ثبت درخواست ورود و خروج فراموش شده

۱- ورود به سامانه حضور و غیاب

کاربران گرامی، به منظور ثبت درخواست " ورود و خروج فراموش شده (تردد ناقص)" می‌بایست ابتدا وارد سامانه حضور و غیاب به آدرس https://tas.ut.ac.ir شده و گزینه" گردش کار" را انتخاب نمایند.

۲- ثبت درخواست ورود و خروج فراموش شده

روش اول: پس از ورود، مطابق شکل شماره ۲ از زیر مجموعه درخواست‌های من در منوی سمت راست صفحه، گزینه ورود و خروج فراموش شده را انتخاب نمائید.

شکل ۲. مراحل ثبت درخواست ورود و خروج فراموش شده

 

پس از ورود به صفحه مذکور، برای ثبت یک درخواست جدید، مطابق شکل شماره ۳ روی علامت کلیک نمائید.

شکل ۳. مراحل ثبت درخواست ورود و خروج فراموش شده

 

مطابق شکل شماره ۴، در این مرحله باید اطلاعات مربوط به لحظه ورود یا خروج فراموش شده را وارد کرده و کلیه فیلدهای مشخص شده در صفحه ایجاد درخواست را تکمیل نمائید. این اطلاعات شامل تاریخ فراموشی کارت، ساعت تردد، و نوع تردد می‌باشد. در صورتی که نیاز به توضیحات اضافی وجود دارد می‌توانید در بخش توضیحات وارد نمائید. پس از تکمیل این اطلاعات با کلیک بر روی گزینه ثبت، درخواست خود را ثبت نمائید.

شکل ۴. مراحل ثبت درخواست ورود و خروج فراموش شده

نکته ۲

در قسمت نوع تردد، سه حالت عادی، مأموریت اداری ساعتی و مرخصی ساعتی برای تردد فراموش شده کاربر در نظر گرفته شده تا کاربر بتواند متناسب با نوع ورود و خروجی که فراموش شده است، از بین موارد مذکور یکی را انتخاب نماید.

 

 

 

 

روش دوم: مطابق شکل ۵ در صفحه کارت تردد من روی خانه مورد نظر راست کلیک کرده و از منوی باز شده ورود و خروج فراموش شده را انتخاب می‌کنیم.

شکل ۵. مراحل ثبت درخواست ورود و خروج فراموش شده

سپس مطابق شکل ۶، ساعت ورود یا خروج خود را در فرم باز نمایش داده شده وارد نمائید.

شکل ۶. مراحل ثبت درخواست ورود و خروج فراموش شده

و پس از اصلاح درخواست طبق شکل ۷، در پایان گزینه ثبت درخواست را انتخاب کنید.

شکل ۷. مراحل ثبت درخواست ورود و خروج فراموش شده

چنانچه درخواست جدید با موفقیت ثبت شده باشد، لیست این درخواست‌های مطابق شکل ۸ نمایش داده می‌شود.

شکل ۸. مراحل ثبت درخواست ورود و خروج فراموش شده

هم چنین در بخش کارت تردد درخواست شما مطابق شکل ۹ نمایش داده می‌شود.

شکل ۹. مراحل ثبت درخواست ورود و خروج فراموش شده

پس از ثبت، درخواست ورود و خروج فراموش شده شما جهت بررسی و تأیید به مدیر مربوطه ارسال می‌گردد. در صورتی که درخواست شما مورد تأیید مدیر مربوطه باشد پس از تأیید ایشان، تردد ناقص شما به صورت خودکار در سامانه حضور و غیاب اصلاح خواهد شد.

نکته ۲

همانطور که اشاره شد منظور از تردد ناقص، ترددی است که تعداد ورود و خروج ثبت شده برای کاربر در یک روز کاری، تعدادی فرد باشد. اگر کاربری تردد اضافه داشته باشد که منجر به فرد شدن تعداد ترددها شود، می‌بایست ۱ دقیقه بعد از آن تردد در سامانه، درخواست ورود و خروج فراموش شده بدهد تا تعداد ترددهای وی در آن روز کاری عددی زوج شود.

 

نکته ۳

چنانچه می‌خواهید درخواست ثبت شده خود را ویرایش و یا حذف نمائید، از منوی درخواست‌های من و گزینه ورود و خروج فراموش شده درخواست را انتخاب نموده و گزینه ویرایش را انتخاب نمایید.

 

 

 

نکته ۴

اگر درخواستی توسط مدیر تأیید شده باشد و نیاز به حذف آن درخواست دارید باید درخواست ابطال ثبت نمائید.

 

 

نکته ۵

کاربران گرامی می‌توانند جهت مشاهده گردش کار درخواست خود و نیز کسب اطلاع از پذیرفته شدن یا رد شدن درخواست خود، پس از انتخاب درخواست مربوطه، بر روی گزینه گردش کار کلیک نمایند.

 

 

 

 


( ۴ )