utid.ut.ac.ir

راهنمای سامانه مدیریت شناسه یکتا

۰۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۰ کد : ۳۰۹۷ راهنماهای عمومی
تعداد بازدید:۹۵۶۲۵

سامانه مدیریت شناسه یکتای دانشگاه تهران در راستای یکپارچه‌سازی فرایند احراز هویت کاربران در سامانه‌های مختلف دانشگاه ایجاد شده است. همه کسانی که نیاز به ورود به سامانه‌های دانشگاه تهران را دارند لازم است این شناسه را دریافت نمایند.

کاربران سامانه عبارتند از: دانشجویان شاغل به تحصیل، دانش آموختگان، داوطلبان پذیرفته‌شده ورود به دانشگاه، اعضای هیأت علمی و کارکنان شاغل، بازنشستگان و افرادی که در قالب هویت موقت در بازه زمانی مشخص با دانشگاه تهران همکاری دارند.

کاربر گرامی؛ شما می‌توانید از طریق منوی دریافت شناسه یکتا، شناسه یکتای خود را دریافت کنید و رمز عبور مناسب برای آن تنظیم نمائید. جهت راهنمایی؛ نمودار فعالیت دریافت شناسه یکتا در شکل زیر ارائه شده است. در طی فرایند دریافت شناسه یکتا نیز راهنمایی‌های لازم از طریق پیام‌های سیستمی ارائه شده است. در صورت بروز مشکل می‌توانید به سامانه پشتیبانی خدمات فناوری اطلاعات مراجعه نمائید و درخواست خود را ثبت نمائید.

خاطرنشان می سازد که این سامانه با همه مرورگرهای بروز و معتبر سازگار است؛ برای انجام صحیح عملیات از مرورگرهای قدیمی و منقضی شده مانند internet explorer 8 استفاده ننمایید.

 

نکات مهم:

 • شناسه یکتا به صورت پیش فرض یک شناسه عددی است اما افرادی که پست الکترونیکی دانشگاه را دریافت می‌نمایند این شناسه به نام کاربری موجود در آدرس پست الکترونیکی آنان تغییر می‌کند. به عنوان مثال اگر پست الکترونیکی فرد username@ut.ac.ir باشد شناسه یکتای وی username خواهد بود. بنابراین این دسته افراد نیاز به دریافت مجدد شناسه یکتا ندارند. در غیر این‌صورت برای دریافت شناسه یکتا (که یک شناسه عددی است) از طریق منوی دریافت شناسه یکتا طبق نمودار فعالیت فوق اقدام نمائید.
 • برای دریافت شناسه یکتا، ثبت تلفن همراه یا آدرس پست الکترونیکی شخصی در سامانه مرجع هویت* الزامی می‌باشد، بنابراین در صورتیکه این دو قلم اطلاعاتی را در سامانه مرجع ثبت ننموده‌اید در اسرع وقت اقدام به ثبت این اقلام نمائید. برای این کار به این صورت عمل نمائید:
  • دانشجویان و دانش آموختگان : در طی فرایندهای دریافت شناسه یکتا یا فراموشی رمز عبور به فرم ارسال کد تایید خواهید رسید که در آن اقلام پست الکترونیکی شخصی و شماره تلفن همراه خود را مشاهده می کنید و روش دریافت کد تایید را (ارسال پیامک یا ایمیل) انتخاب می نمایید. در این قسمت در صورتی که مقدار این اقلام را تایید نمی نمایید گزینه مربوطه را کلیک نمایید تا به فرم درخواست رفع نقص اطلاعات تماس راهنمایی شوید. دانشجویان شاغل به تحصیل می توانند از طریق کارشناس آموزشی واحد خود نیز اقدام نمایند.
  • پرسنل دانشگاه: نماینده کارگزینی واحد.
  • هویت موقت: نماینده هویت موقت واحد؛ فهرست نمایندگان هویت موقت را از اینجا ببینید.
 • در صورت فراموشی شناسه یکتا، از سامانه مدیریت شناسه یکتا (منوی فراموشی شناسه یکتا) اقدام نمائید.
 • در صورت فراموشی رمز عبور، از سامانه مدیریت شناسه یکتا (منوی فراموشی رمز عبور) اقدام نمائید.
 • رمز عبور باید حداقل ۸ کاراکتر باشد.
 • رمز عبور باید حداقل شامل یک عدد باشد.
 • رمز عبور باید حداقل شامل یک کاراکتر کوچک و یک کاراکتر بزرگ باشد.

برای مشاهده فهرست افراد مسئول هویت موقت برروی لینک زیر کلیک کنید.

فهرست افراد مسئول هویت موقت در واحدهای مختلف دانشگاه تهران

 

پانویس‌ها:

* سامانه مرجع هویت سامانه‌ای است که مالکیت اطلاعات هویتی فرد را برعهده دارد و بر اساس اولویت به لین صورت تعیین می‌شود:

- برای پرسنل دانشگاه تهران (اعم از اساتید هیأت علمی و کارکنان که رابطه استخدامی با دانشگاه دارند): سامانه پرسنلی

- برای همکاران هویت موقت (با انواع همکاری مختلف که رابطه استخدامی با دانشگاه ندارند): سامانه هویت موقت

- برای دانشجویان و دانش آموختگان: سامانه جامع آموزش

چگونه تیکت ثبت کنم؟

 

کلید واژه ها: شناسه یکتا


۷۵ رای