mail.ut.ac.ir

راهنمای استفاده از Microsoft Outlook ۲۰۰۷

۲۷ دی ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۰ کد : ۳۱۸۴ راهنماهای عمومی
تعداد بازدید:۴۱۲۲۳
در تنظیمات نصب Microsoft Outlook ۲۰۰۷ می‌توانید از پروتکل POP۳ و یا IMAP استفاده کنید؛ Post Office Protocol(POP۳) و Internet Message Access Protocol(IMAP) دو پروتکل مربوط به رایانامه در اینترنت هستند که به شما اجازه می‌دهند نامه‌های خود را از سرویس‌دهنده رایانامه دریافت کنید. پروتکل IMAP به شما اجازه می‌دهد تا نامه مورد نظرتان را از سرویس‌دهنده دریافت کرده و بخوانید در حالیکه این نامه هنوز روی سرور باقیمانده است. در نتیجه تمام نامه‌های شما روی سرور نگهداری می‌شوند و از روی هر کامپیوتری که برای پروتکل IMAP پیکره‌بندی شده باشد، می‌توانید به تمام نامه‌هایتان دسترسی پیدا کنید. اما پروتکل POP۳ متفاوت است. در این پروتکل نامه‌های شما از روی کامپیوتر سرور به کامپیوتر شما دانلود می‌شود و سپس از روی سرور پاک می‌شود. در نتیجه از روی یک کامپیوتر دیگر شما نمی‌توانید نامه‌هایی را که قبلا از سرور دریافت کرده‌اید، مجددا دریافت کنید، همچنین پروتکل IMAP سریعتر است، چون فقط هدر مربوط به پیغامها را می‌آورد و تا وقتی‌که شما یک نامه را باز نکرده اید، محتوای آن برای شما نمی‌آید ولی پروتکل POP۳ در هر صورت کل نامه‌ها را برای شما دانلود می‌کند.

مراحل نصب Microsoft Outlook 2007 با استفاده از پروتکل POP3:

 

مراحل نصب Microsoft Outlook 2007 با استفاده از پروتکل IMAP:

 

 

ایجاد نشانی رایانامه جدید:
بعد از ورود به نرم‌افزار Microsoft Outlook 2007 از منوی اصلی Tools و بعد گزینه Account Settings را انتخاب کنید.

1.jpg?t=1448098422492
۲. ابتدا نشانه New را انتخاب کنید.


۳. در پنجره Add New E-mail Account گزینه Manually configure server settings or additional server types را علامت زده و سپس دکمه Next را انتخاب کنید.

 


۴. در پنجره باز شده گزینه Internet E-mail را انتخاب نمائید و سپس Next را فشار دهید.

 


۵. در این پنجره ابتدا نام و آدرس رایانامه خود را وارد نمائید، Account Type را POP3 و Incomming و Outgoing را ( mail.ut.ac.ir ) آدرس Server تان بگذارید. در قسمت Logon Information نام کاربری و کلمه عبور را وارد نمائید.
توجه: در صورت علامت داشتن Remember password ، هنگامیکه می‌خواهید نامه‌هایتان را از مرکز پستی دریافت نمائید، Password را از شما سوال نخواهد کرد. در غیر اینصورت به محض ارسال و دریافت نامه از مرکز پستی کلمه عبور را از شما سوال خواهد کرد.دکمه More Settings را کلیک نمائید. در پنجره Internet E-mail Settings برگه Outgonig Server را انتخاب نمائید. سپس گزینه My Outgoing server requires authentication را علامت بزنید. سپس گزینه Use same settings as my incoming mail server را علامت بزنید.


سپس در برگه Advance d ، تنظیمات خود را با مواردی که در شکل زیر دور آن‌ها کادر کشیده شده است مطابقت دهید و در صورت مغایرت، نسبت به تغییر آن‌ها مطابق شکل اقدام کنید. سپس روی دکمه OK کلیک نمائید. در انتها دکمه Next و سپس Finish را کلیک نمائید.
 

 

 


 

 

مراحل نصب Microsoft Outlook 2007 با استفاده از پروتکل IMAP:

ایجاد نشانی رایانامه جدید:
۱. بعد از ورود به نرم‌افزار Microsoft Outlook 2007از منوی اصلی Tools و بعد گزینه Account Settings را انتخاب کنید.

 

۲. ابتدا نشانه New را انتخاب کنید

 

۳. در پنجره Add New E-mail Account گزینه Manually configure server settings or additional server types را علامت زده و سپس دکمه Next را انتخاب کنید.

 

۴. در پنجره باز شده گزینه Internet E-mail را انتخاب نمائید و سپس Next را فشار دهید.

 

۵. در این پنجره ابتدا نام و آدرس رایانامه خود را وارد نمائید، Account Type را IMAP و Incomming و Outgoing را ( mail.ut.ac.ir ) آدرس server تان بگذارید. در قسمت Logon Information نام کاربری و کلمه عبور را وارد نمائید.


توجه: در صورت علامت داشتن Remember password ، هنگامیکه می‌خواهید نامه‌هایتان را از مرکز پستی دریافت نمائید، Password را از شما سوال نخواهد کرد. در غیر اینصورت به محض ارسال و دریافت نامه از مرکز پستی کلمه عبور را از شما سوال خواهد کرد.

 

۶. دکمه More Settings را کلیک نمائید. در پنجره Internet E-mail Settings برگه Outgonig Server را انتخاب نمائید. سپس گزینه My Outgoing server requires authentication را علامت بزنید. سپس گزینه Use same settings as my incoming mail را علامت بزنید.

 

۷. سپس در برگه Advance d ، تنظیمات خود را با مواردی که در شکل زیر دور آن‌ها کادر کشیده شده است مطابقت دهید و در صورت مغایر ت، نسبت به تغییر آن‌ها مطابق شکل اقدام کنید. سپس روی دکمه OK کلیک نمائید. در انتها دکمه Next و سپس Finish را کلیک نمائید.

 

 

 

 

کلید واژه ها: رایانامه Outlook pop3 imap email


( ۲۲ )